We wtorek, 3 listopada, o godzinie 16.00 odbędzie się seminarium „Legalna Prostytucja. Dbałość o prawa człowieka czy krok za daleko?”, w której weźmie udział m.in. Edyta Baker z Fundacji Trans-Fuzja.

Edyta Baker przedstawi doświadczenia Fundacji Trans-Fuzja związane ze świadczeniem usług seksualnych przez osoby transpłciowe.

Temat usług seksualnych budzi wiele kontrowersji, czego najlepszym dowodem jest nazwa seminarium, nieśmiało wprowadzająca pomysł, że być może – ale niekoniecznie – zalegalizowanie w Europie usług seksualnych jest dobre z perspektywy praw człowieka.

Tym więcej kontrowersji budzi liczna reprezentacja osób trans M/K w tej branży, wynikająca głównie z dyskryminacji osób transpłciowych na rynku pracy, a także z zainteresowania klientów tą grupą. W środowisku to wciąż temat tabu.

Ciekawie będzie więc posłuchać, jakie doświadczenia zebrała Fundacja Trans-Fuzja.

Oprócz Edyty Baker, podczas seminarium wystąpią: profesor Monika Płatek z UW, dr Agata Dziuban z UJ (od lat zajmująca się tą tematyką z perspektywy praw sex workerów) i Anna Kulikowska z Amnesty International. Niestety organizatorzy nie zaprosili nikogo z Fundacji La Strada.

Seminarium odbędzie się w sali 200 w budynku Samorządu Studentów UW na Kampusie Głownym UW (wejście tuż za bramą główną po prawej stronie).

Więcej informacji na stronie wydarzenia.