Burmistrz miasta Zakopane cofnął honorowy patronat nad projekcją filmu „Mów mi Marianna”. A mógł zabronić projekcji… Film do obejrzenia w czwartek w Górskim Domu Kultury.

W najnowszym numerze FA-artu 16 premierowych wierszy Tomasza Pietrzaka z cyklu Orindy. Jak donosi Kinga Kosińska, są poświęcone tematyce transpłciowości. Kupujecie?

Wiadomo już, ilu autorów wzięło udział w konkursie literackim „W poszukiwaniu siebie” zorganizowanym przez Fundację Trans-Fuzja i Stowarzyszenie Tolerado. Łącznie 13 osób wyrobiło się w sześciotygodniowym terminie i nadesłało swoje wiersze i opowiadania. Wyniki zostaną ogłoszone 17 maja br.

W najbliższą sobotę w Warszawie na Uniwersytecie SWPS odbędzie się spotkanie Naukowego Koła Zaburzeń Nastroju Transpłciowość a zaburzenia nastroju. Rozmawiać będą psycholog Magdalena Miazek-Mioduszewska i rzecznik Fundacji Trans-Fuzja Edyta Baker. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Książka Kingi Kosińskiej „Brudny róż” dorobiła się statusu „modnej i popularnej”. Rzeczywiście jest znacznie chętniej polecana niż „Chłopiec w czerwonej sukience” Macieja Lotera i „Bądź sobą” Wujka Lucyfera. Redakcja Trans-Optymisty poleca wszystkie te publikacje!

James Dixon, 25-letni sprawca motywowanego transfobią morderstwa 21-letniej Islan Nettles, został skazany na 12 lat więzienia. Dwa lata temu Dixon zareagował ślepą furią na informację, że Nettles jest transpłciowa i pobił ją ze skutkiem śmiertelnym (źródło).

Kilku transpłciowych mężczyzn mówi o swoich doświadczeniach związanych z męskością i presji społecznej, jakiej doświadczają w związku z „bądź mężczyzną”.