Zachodnie media rozpisują się o awansie Raffi Feedman-Gurspan, pierwszej osobie trans zatrudnionej (niespełna rok temu) w administracji Białego Domu. Ta dwudziestoośmioletnia kobieta od dawna angażuje się w czynienie świata bardziej transinkluzywnym. Teraz będzie odpowiadała za komunikację pomiędzy osobami LGBT a pozostałymi członkami administracji. Więcej na ten temat w PinkNewsDailyDot, Haaretz, GayTimes

Transinkuzywny okazał się także magazyn Men’s Health – niestety nie w polskiej, a w niemieckiej edycji. Na okładce kwietniowego magazynu ukaże się, wraz z innymi modelami, Ben Melzer, dwudziestodziewięcioletni transmężczyzna. Transpłciowy model wyraża nadzieję, że jego obecność na okładce pomoże przełamać stygmę związaną z przynależnością do transpłciowej społeczności. „Kiedy rodzisz się takim człowiekiem, nie masz wyboru. Tak wielu ludzi ukrywa, kim naprawdę są, więc ja chciałbym dać trans-społeczności widzialność. Pokazać, że jesteśmy zwykłymi ludźmi” (źródło). Z sylwetką modela możecie się szerzej zapoznać TU.

Z kolei w jednym z indyjskich stanów, Zachodnim Bengalu, osoby transpłciowe zostały oficjalnie uznane za obywateli z prawem do głosowania jako osoby trzeciej płci. To prawne potwierdzenie ich statusu trzeciej płci. Wcześniej osoby transpłciowe miały tam status „płeć: inne” i wiele z nich nie szło na wybory, nie każdy też był uprawniony do głosowania. Teraz, gdy sąd uznał ich trzecią płeć, mogą normalnie głosować. Osoby biegłe w angielskim znajdą więcej informacji na ten temat TU.

A w Polsce poszukiwane są osoby transpłciowe, które zechcą wystąpić w projektach medialnych: fotoreportażu i bardziej rozbudowanym projekcie wydawniczym.

Warto też wspomnieć, że swoje kolejne urodziny obchodziła wczoraj Anna Grodzka, co uczcił portal Queer.pl.

PS. Recenzja Chłopca w czerwonej sukience jeszcze się pisze, ale już teraz powiem Wam, że możecie tę książkę kupować w ciemno – dla siebie i dla bliskich, których pragniecie edukować w temacie transpłciowości.