Już jutro, 6 kwietnia, w Warszawie odbędzie się konferencja „Pełny dostęp do ochrony zdrowia. Potrzeby i prawa zdrowotne osób LGBT”, podczas której zostaną omówione specyficzne potrzeby osób transpłciowych.

W godzinnej dyskusji o potrzebach osób transpłciowych wezmą udział dr n. med. Aleksandra Robacha, wieloletnia diagnostka osób transpłciowych, a także współpracująca z Fundacją Trans-Fuzja mgr psychologii Izabela Jąderek. Dyskusję poprowadzi dr Agata Loewe z Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Podczas konferencji będzie miała miejsce premiera publikacji „Zdrowie LGBT. Przewodnik dla kadry medycznej”. Jest to pierwszy w Polsce zbiór tekstów w całości poświęcony tej tematyce.

Konferencja skierowana jest do obecnych i przyszłych przedstawicieli kadry medycznej, osób odpowiedzialnych za ich program kształcenia oraz organizacji i instytucji zajmujących się zdrowiem osób LGBT.

Program konferencji dostępny tutaj.

Konferencja odbędzie się w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich (ul. Długa 23/25, Warszawa).

Obowiązuje rejestracja. Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Konferencję organizują: Kampania Przeciw HomofobiiRzecznik Praw Obywatelskich, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland, Fundacja Watch Health Care.