Po co Ci mój adres e-mail i strona www?

 Adres e-mail jest potrzebny platformie WordPress, bez tego Twój komentarz nie zostanie zatwierdzony przez system. Nie zostanie nigdzie upubliczniony i autor nie będzie Ci wysyłał na niego żadnych ofert reklamowych. Możesz natomiast dobrowolnie skorzystać z opcji powiadamiania Cię o nowych wpisach lub o nowych wypowiedziach w komentowanym wątku.

Zalecane jest podanie prawidłowego adresu e-mail – autor bloga lubi nicki, ale bardzo nie lubi anonimów.  Szczególnie agresywnych.

Adres www podaj tylko jeżeli jest to adres Twojej własnej, istniejącej strony. Jeśli prowadzisz bloga, możesz skorzystać z funkcji CommentLuv, dzięki której podlinkowana zostanie Twoja ostatnia notka (link ma atrybut dofollow, czyli liczy się w pozycjonowaniu).

Czemu moje komentarze są moderowane?

O ile nie rozrabiasz, moderowany jest tylko Twój pierwszy komentarz i tylko po to, by potwierdzić, że jesteś człowiekiem, którego wypowiedzi są warte uwagi. Dalsze komentarze podpisane tą samą kombinacją nicka i adresu e-mail są akceptowane automatycznie.

Jeżeli używasz różnych nicków i różnych adresów e-mail, autor prawdopodobnie potraktuje to jako rozrabianie.

Co zrobić, żeby mieć ładny obrazek koło nicka?

Skorzystaj z Gravatara: pl.gravatar.com i przypisz do swojego adresu e-mail obrazek, który podąży za Tobą wszędzie, gdzie stosowana jest ta opcja.

Dlaczego mój komentarz się nie pokazał?

Na blogu używam Akismeta, który ma za zadanie odfiltrowywać spam i czasami się myli.

Jeżeli dodasz komentarz, a on się nie ukaże i nie dostaniesz ani informacji o tym, że czeka na moderację (to Twój pierwszy komentarz), ani o tym, że dublujesz treść już dodaną (wysyłasz dwa razy to samo), Twoja wypowiedź najprawdopodobniej została zaklasyfikowana jako spam.

Co z tym zrobić?

Jeżeli Twój komentarz oczekuje na moderację, autor dostał maila i zatwierdzi Twoją wypowiedź kiedy tylko go odbierze. O spamie nie jest zawiadamiany, ale co kilka dni przegląda folder ze spamem i zatwierdza komentarze, które przypadkiem tam trafiły. Jeżeli zależy Ci na czasie, skorzystaj z formularza kontaktowego.

Dlaczego mój komentarz zniknął?

Autor lubi dostawać komentarze, lubi kulturalne dyskusje i lubi różnorodne punkty widzenia.

Autor nie lubi wycieczek osobistych, przekraczania granic prywatności, spamu, reklam i trollingu; w szczególności nie życzy sobie hejtu.

Dlatego z bloga będą znikały komentarze, które wg autora:

  • są napisane wyłącznie po to, aby zareklamować jakąś stronę
  • są wulgarne lub obraźliwe wobec dowolnej grupy społecznej lub pojedynczej osoby
  • (a zwłaszcza są transfobiczne, homofobiczne, rasistowskie, seksistowskie etc.)
  • nie mają związku z treścią wpisu (i nie są warte uwagi)
  • przekraczają granice prywatności, autora zwłaszcza
  • z innych powodów podpadają pod trolling
  • z innych powodów łamią zasady Netykiety

Dodatkowo autor zaznacza, że ani on, ani jego blog nie reprezentują Trans-Fuzji, więc jeżeli chcesz napisać „Trans-Fuzja jest be”, skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie organizacji.