Pora na zmiany! Wielki rebranding Trans-Optymisty! Teraz to już nie Marcin Rzeczkowski, ale Ty!

Cały blog trafił do archiwum (klik!), a pod adresem Trans-Optymista znajdziesz teraz szereg informacji ze świata trans.

Na początek rusza poradnik prawny znany Ci z Trans SOS (klik!). To nieprawda, że po upadku ustawy o uzgodnieniu płci, pod rządami Dudy i PiS-u nie będzie można korygować dokumentów. Można. Będziemy to robić tak jak zawsze, tylko teraz lepiej: szybciej i skuteczniej. Dowiesz się, dlaczego w ostatnich latach sprawy się tak wlokły i co zrobić, żeby Twój interes prawny był dla Sądu oczywisty.

W drugiej kolejności ruszy wielki dział Wsparcie (klik!). Znajdziesz tu cześć społecznościową, informacje o grupach wsparcia w całej Polsce, rekomendacje lekarzy, porady passingowe i użyteczne kontakty, np. do przyjaznych nam salonów wizażu. To jest strefa, do której współtworzenia gorąco Cię zachęcam. Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem! Sam nie dam rady…

Trzecia zmiana to zamiana bloga w portal. Sprawy poważne, wydarzenia, premiery, działalność organizacji pozarządowych i transploteczki z wielkiego świata. No i blogi. Ta część będzie najbardziej przypominała „starego” Trans-Optymistę, ale uwaga! Nie chcę być więcej jedynym autorem. Jeśli masz światu coś do powiedzenia, znasz jakąś nowinę, chcesz podzielić się swoją historią albo punktem widzenia – dołącz do grona twórców. Mile widziani zarówno dziennikarze (początkujący i wprawieni) oraz blogerzy piszący, jak i vlogerzy oraz autorzy podcastów!

Co do mnie, zamierzam się trochę wycofać, robiąc miejsce dla nowych osób: tych tru TS i tych bardziej queerowych. Jeśli chcesz, chętnie pomogę Ci w pisaniu – zredaguję Twój tekst, podpowiem parę rzeczy, podpromuję. Brakuje nam blogerów.

Wierzę, że jako społeczność potrzebujemy wielogłosu i dyskusji. Nie powinno być tak, że kilka osób ze świecznika staje się rzecznikami całej społeczności i reprezentuje ją w wielkim świecie, a cała reszta boi się zabrać głos w swojej sprawie. Dlatego oddaję Wam mikrofon (to jest markę, hosting i domenę). Niech Trans-Optymista będzie teraz kolejnym miejscem w Internecie dla osób trans – wartościowym i pożytecznym.