Kolejna porcja odpowiedzi na pytania – wejścia z Googli.

Pytanie 1: Czemu jestem transseksualistą?

Smutne pytanie. Odpowiedzi wprost nie ma: nikt nie zna na 100% przyczyny transseksualności. Wśród rozważanych przez medycynę możliwości jest między innymi wpływ hormonów płciowych na mózg płodu, czasami zwraca się uwagę na wpływy rodzinne jako dodatkowy czynnik wyzwalający. Można też odpowiedzieć „Bóg tak chciał”, „Bóg się pomylił” albo „na kogoś musiało wypaść”. Najbardziej szczerą odpowiedzią jest jednak „wciąż nie wiemy”. 

Pytanie jest smutne, bo brzmi jak „czemu właśnie mnie to spotkało?”: prosta odpowiedź ułatwiłaby pogodzenie się z całą sytuacją. Skoro jednak prostej odpowiedzi nie ma – wybierz sobie odpowiadające Ci wyjaśnienie, możliwie najbardziej korzystne, dające Ci kopa do działania. Bo skoro już jesteś transseksualistą, czeka Cię długa droga do przejścia i warto się na niej skoncentrować, by jak najszybciej pozbyć się większości problemów związanych z obecnym stanem. Polecam Ci tę publikację – została napisana specjalnie z myślą o osobach z Twoim problemem.

Pytanie 2: Pan szuka transseksualistki M/K przed zmianą płci

Polecam portale randkowe, szczególnie trans-dating.net – może tam znajdzie się kobieta chętna do nawiązania krótkotrwałej relacji albo niezainteresowana pełną korektą?

Uprzedzam, że na portalu jest straszny bałagan: osoby TV zaznaczają TS i na odwrót, osoby M/K zaznaczają K/M itd. Lepiej nie polegać wyłącznie na wyszukiwarce i czytać profile. Ty zaznacz, że szukasz TS M/K; mogą Cię też zainteresować TG M/K i „po prostu trans M/K”.

Pytanie 3: Czy K/M transseksualista może mieć orgazm?

Jak najbardziej, zarówno przed korektą płci genitalnej, jak i po. Zdolność do orgazmu transmężczyźni mają taką samą jak ciskobiety: muszą się nauczyć przeżywania go (transseksualność może wywołać pewne blokady), ale kiedy to opanują – mają orgazmy. Czasami nawet wielokrotne!

Pytanie tylko, co u tego konkretnego K/M wywoła orgazm – pieszczoty całego ciała? Seks oralny? Stymulacja łechtaczki/penisa stworzonego na jej bazie? Penetracja waginalna (w dowolną stronę)? Penetracja analna (również w dowolną stronę)? Ciała K/M-ów dają wiele interesujących możliwości i ulegają zmianom, a każdy typ orgazmu jest równie wartościowy.

Pytanie 4: Mój chłopak jest transwestytą.

Koniecznie zajrzyj TU, znajdziesz rzetelne informacje, porady i wsparcie, a pewnie tego szukałaś(eś).

Pytanie 5: Czy korekta płci jest bolesna?

Diagnoza – nie, chyba że trafisz na lekarza z problemami, który Cię będzie upokarzał i wmawiał, że zawsze będziesz nieszczęśliwy/a (nie słuchaj, to ma Cię tylko zniechęcić).

Hormonoterapia – nie.

Operacje – cóż, to cięcia tkanek, prawda? A potem wszystko musi się pozrastać. Potrzebna jest też rehabilitacja, jak to po operacjach. Boli, ale jeśli czujesz, że to dla Ciebie najlepsze wyjście i po nich będziesz bardziej sobą, chyba warto, prawda?

Dla większości osób najbardziej bolesne jest życie przed korektą.

Pytanie 6: Czy osoby interseksualne mogą mieć dzieci?

Zależy na czym dokładnie polega ich interseksualność. Niektóre typy interseksualizmu wykluczają płodność (większość poważniejszych niezgodności między poszczególnymi płaszczyznami płci), inne nie. Część typów utrudnia posiadanie własnego potomstwa, ale nadal pozostaje to możliwe.

Pytanie 7: Co porabia teraz Nicolas Prusiński?

Witamy na Trans-Pudelku. Nicolas Prusiński mieszka w Niemczech i jest trenerem fitness. Więcej na jego stronie oraz profilu na Facebooku (obydwa źródła po niemiecku).

Pytanie 8: Co mówić u lekarza przy zmianie płci? 

Na stronie da się znaleźć odpowiedź na to pytanie, ale nie udzielę jej wprost, w formie rady, bo mi się to nie zgadza ze światopoglądem. Okłamywanie lekarzy szkodzi całej społeczności oraz uniemożliwia rozwój nauki, więc prywatnie nie zamierzam tego robić, choć świetnie rozumiem, że inni wolą odegrać swoją rolę niż nie dostać diagnozy.

Chciałem natomiast pokazać, że ludzie zadają takie pytania. Lekarze i psychologowie, to, co słyszycie od waszych transów, to przeważnie bujda na resorach i miną lata, zanim wam zaufamy.