Możesz zrobić test SAGE, który odpowie na to pytanie. Jest adresowany do osób M/K i K/M oraz inter. Dostępny jest po angielsku.

Więcej informacji na temat SAGE znajdziesz tutaj.

Czy potrzebujesz testu?

W rzeczywistości nie wydaje mi się, by test był Ci potrzebny. Czemu? 

Transwestytyzm polega na przebieraniu się – jeśli jesteś biologicznie mężczyzną i odczuwasz wewnętrzną potrzebę noszenia jakichś elementów kobiecej odzieży (oraz nie wynika to z przyczyn ideologicznych lub zawodowych), najprawdopodobniej jesteś transwestytą.

Może wystarcza Ci tylko bielizna lub pończochy pod codziennym ubraniem, może uwielbiasz kobiece buty, a może zależy Ci na pełnym przebraniu? Wszystko to jest związane właśnie z transwestytyzmem.

Jeżeli jesteś biologicznie kobietą, sprawa jest o tyle skomplikowana, że wiele ubrań męskich nie łamie tabu i swobodnie możesz je zakładać. Rozważ, czy potrzebujesz etykietki, żeby po prostu ubierać się tak jak chcesz.

Uwaga, istnieje pewne rozróżnienie:

Transwestytyzm fetyszystyczny

Jeżeli przebierasz się, masturbujesz lub uprawiasz seks i rozbierasz natychmiast po osiągnięciu orgazmu, jesteś transwestytą fetyszystycznym.

Jest to zupełnie nieszkodliwa preferencja seksualna, której nie trzeba leczyć. Możesz z powodzeniem zaakceptować swoją preferencję i włączyć ją do swojego życia seksualnego.

Wyjątek dotyczy sytuacji, gdy:

  • wolisz przebranie niż seks z partnerką/partnerem
  • osoba, którą kochasz, kompletnie nie akceptuje Twojej potrzeby
  • potrzeba przebierania się jest tak silna, że utrudnia Ci funkcjonowanie na co dzień

Wtedy transwestytyzm może zrujnować Twoje związki, życie rodzinne i zawodowe, więc warto rozważyć terapię.

Uwaga, terapia niekoniecznie ma na celu wyleczenie Ciebie. Jej celem może być pomoc Tobie i partnerowi/partnerce w zaakceptowaniu, że masz takie, a nie inne potrzeby i znalezieniu takiego sposobu ich ekspresji, który nie narusza Waszej relacji!

Transwestytyzm podwójnej roli

Jeżeli lubisz się przebierać, ale nie podnieca Cię to seksualnie oraz nie chcesz funkcjonować w świecie jako kobieta w wymiarze 24/7 lub zbliżonym, jesteś transwestytą o typie podwójnej roli.

Inne określenie tej formy transwestytyzmu to crossdressing, a w odniesieniu do człowieka: crossdresser. To słowo ma szersze znaczenie – odnosi się do wszystkich osób, które zakładają ubrania przypisane kulturowo przeciwnej płci, bez względu na motywację.

Jeżeli przebieranie się podnieciło Cię kilkakrotnie, na samym początku, ale od dawna nie wiąże się dla Ciebie z seksem – również jesteś transwestytą o typie podwójnej roli.

24/7?

Jeżeli chcesz funkcjonować jako kobieta najczęściej jak się da i rozważasz korektę płci… przemyśl to poważnie.

Może jesteś transkobietą?

A może po prostu presja związana z tym, że nie możesz się przebierać, jest tak silna, że myślisz, że chcesz korekty płci?

Spróbuj nawiązać kontakty z innymi osobami trans M/K, korzystając z takich portali jak crossdressing.pl i transfuzja.org.

*

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule o transwestytyzmie.