W Chinach odbyła się pierwsza sprawa o dyskryminację osoby transpłciowej. Pan C., transmężczyzna, został zwolniony z pracy w branży medycznej, ponieważ ubierał się po męsku. Co istotne, jego wygląd nie wpływał na efektywność wykonywania obowiązków sprzedawcy. Pan C. pozwał pracodawcę o odszkodowanie i przeprosiny. Na widocznym powyżej zdjęciu przedstawiony jest on i jego prawnik, Huang Sha, a hasło głosi „Chcę zatrudnienia”.

Warto wiedzieć, że złożona wcześniej propozycja ustawy antydyskryminacyjnej, która poruszałaby również kwestie tożsamości płciowej, spotkała się z jednoprocentowym poparciem. Więcej TUTAJ i TUTAJ.

Transpłciowa kobieta, Shante Thompson, została zastrzelona w Houston razem z cismężczyzną, Willie Simsem. Strzelanina miała miejsce późno w nocy w niedzielę. Motyw sprawcy nie jest jeszcze znany. Szczegóły TUTAJ.

Transinkluzywne wystąpienie Wiktora Dynarskiego podczas protestu przeciw prawu aborcyjnemu Odzyskać wybór okazało się kontrowersyjne. Niektórym ludziom, zapewne identyfikującym się z feminizmem, nie spodobało się łączenie tematyki aborcji ze sprawami osób LGBT.

Można już odsłuchać rozmowy Anki Grzywacz i Marcina Rzeczkowskiego o transpłciowości, która miała miejsce wczoraj wieczorem w TOK.FM. Dostępna jest TUTAJ. Wbrew nazwie, nie jest jednak poświęcona sprawom seksualności osób trans, a zaledwie przybliża temat transpłciowości słuchaczom cyklu. Jest prawdopodobne, że w przyszłości odbędą się kolejne audycje poświęcone osobom trans.

W Dużym Formacie reportaż o mieszkańcach hostelu dla osób LGBT. Jednym z jego bohaterów jest transpłciowy chłopak, Adrian. Z całą historią możecie się zapoznać TUTAJ.

W The Conversation obszerny artykuł o tym, jak w trakcie tranzycji zmieniają się głosy u transkobiet i transmężczyzn. Tekst dostępny jest TUTAJ, oczywiście po angielsku.

A jeśli chcecie poczytać szczęśliwe historie rodzin z osobami transpłciowymi, zapraszam Was TU i TU. Teksty po angielsku.