Autorka Coachingu kariery jest dyrektorem personalnym i coachem. Od lat specjalizuje się w coachingu kariery, jest laureatką ogólnopolskiego konkursu Top Manager HR 2010. Zarówno kształtowała swoją karierę, jak i siedziała po drugiej stronie biurka rekrutera i prowadziła rozmowy kwalifikacyjne. Tak więc jeśli radzi Ci, jak poszukiwać pracy na rynku polskim, możesz mieć pewność, że z własnego doświadczenia wie, o czym pisze.

coaching karieryKsiążka NIE zawiera szablonów CV i LM oraz porad, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną i na ile godzin przed rozmową zapalić ostatniego papierosa. NIE radzi też, jak zdobyć byle jaką pracę w pierwszym lepszym fast foodzie na zmywaku. Ułatwia natomiast kształtowanie swojej wymarzonej kariery, szczegółowo przedstawiając cały proces poszukiwania pracy i zdradzając wiele sekretów.

Większość osób nie wie, jak szukać pracy. Szuka jej od przypadku do przypadku, zwykle wtedy, gdy straci poprzednią. Aktualizuje swoje standardowe CV i wysyła je w odpowiedzi na 28 000 ogłoszeń, aż w końcu ktoś oddzwoni, zaprosi… albo i to nie. Poszukiwanie pracy większość osób postrzega jako wyrok, stres, źródło myślenia „jestem zerem, niczego nie osiągnę, nie mam odpowiednich kwalifikacji”. W efekcie są bezrobotni lub pracują dużo poniżej swoich kwalifikacji i panicznie boją się zwolnienia, przez co nie potrafią obronić swoich racji w firmie.

Jeśli ten opis choć trochę przypomina Ciebie, a zależy Ci na dobrej pracy, wiesz już na pewno: chcesz przeczytać tę książkę.

Dzięki lekturze Coachingu kariery poznasz FAKTY na temat kariery. Rozwiejesz błędne przekonania o poszukiwaniu pracy, wraz z autorką zdemaskujesz powszechne mity, nauczysz się, jakich błędów nie popełniać. Będziesz wiedzieć, jak wykreować swoją markę i zmienisz swoje podejście do niepowodzeń na bardziej korzystne. Dowiesz się o ukrytym kanale rekrutacji i pokonasz wszystkie te osoby, które w życiu o nim nie słyszały lub nie za bardzo przejmują się jego istnieniem. Nauczysz się czytać ogłoszenia o pracy, dzięki czemu zaczniesz wysyłać CV tylko tam, gdzie warto aplikować i gdzie masz szansę się dostać. Będziesz wiedzieć, jak postępować, by nie zrazić pracodawcy, jak rozwiązać problemy związane z Twoim wizerunkiem w sieci i co zrobić, by Twoje działania sprawiły, że to pracodawca pierwszy odezwie się do Ciebie z propozycją.

Oczywiście będziesz też wiedzieć, jak napisać SKUTECZNE CV oraz LM i co zrobić, by na pewno zostały przeczytane przez właściwą osobę. (Przy okazji, czy Twoje CV nazywa się „Curriculum Vitae.doc”? Jeśli tak, ten błąd może kosztować Cię pracę!).

Odkryjesz też, co dokładnie chce wiedzieć o Tobie pracodawca, dzięki czemu przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej lepiej, niż gdybyś wkuł odpowiedzi na wszystkie podchwytliwe pytania. Będziesz też wiedzieć, jak poradzić sobie z pytaniami o finanse i propozycją, byś to Ty zadał teraz pytania rekruterowi – na tym etapie rozmowy większość kandydatów popełnia błędy, przez które wiele traci w oczach rekrutera. Zgodzisz się chyba, że lepiej nauczyć się na ich błędach niż na własnych?

Coaching kariery zawiera mnóstwo szczegółowych informacji, porad i studiów przypadków zagęszczonych na ponad 220 stronach. Jest przewodnikiem, który daje Ci kopa do działania. Proces poszukiwania pracy przestaje być błądzeniem po omacku w gąszczu ogłoszeń. Wreszcie WIESZ co zrobić, JAK to zrobić i masz motywację, żeby wziąć się za poszukiwania!

Książkę możesz zamówić w wersji papierowej lub jako e-book w księgarni Złotych Myśli. Znajdziesz tam również bezpłatny, darmowy fragment publikacji.